еМагазин
Image default
Локално

Приведен скопјанец кој агресивно се однесувал кон полицајци на улица „Македонија“

На 10.09.2019 во 02.00 часот на ул.„Македонија“ во Скопје полициски службеници го привеле  К.Л.(23) од Скопје поради тоа што се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службени дејствија, информира МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лозарите од Тиквешко најавија блокирање патишта поради ниските цени на грозјето

Никола Осило

Двајца кумановци претепани пред угостителски објект во градскиот парк во Скопје

Никола Осило

Ограбена спортска обложувалница во Стајковци

Никола Осило