еМагазин
Image default
Локално

Приведен скопјанец кој пукал со пиштол кон кучиња во парк во Аеродром

На 11.10.2019 во 02,45 часот во Полициска станица Аеродром бил лишен од слобода И.Д.(69) од Скопје, информира МВР.

Постапувајќи по претходна пријава, полициски службеници излегле на местото на настанот и констатирале дека И.Д. во парк на булевар „Видое Смилевски Бато“ пукал кон кучиња со пиштол „црвена застава“. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тетовчанец натепал соученичка на ќерка му во училишен двор

Никола Осило

Мајка си ја бара ќерката: Исчезна 15-годишно девојче од Скопје

Никола Осило

(ВИДЕО) Хигиеничарот од „Комунална хигиена“ кој фрлаше отпад во Вардар, доби отказ

Редакција