еМагазин
Image default
Локално

Приведен скопјанец: Му пронашле марихуана на „Видиковец“ на Водно

На 10.02.2020 во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на местото викано „Видиковец“ на  Водно го лишиле од слобода С.Ѓ.(37) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана, информира МВР.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Несекојдневен случај: Со автомобил влетал во Луда Мара, преку прозорци спасил жива глава

Никола Осило

Четворица тепале и ограбиле момче од Берово во автобус

Никола Осило

Филм во Тетово: Момче со возило намерно удрило во тројца, а девојката им се „пуштила“ на полицајците

Никола Осило