еМагазин
Image default
Локално

Приведен скопјанец за заканување и обид за напад

На 04.07.2019 околу 19.15 часот во СВР Скопје бил приведен Д.С(42) од Скопје поради тоа што во угостителски објект на улица „Борка Талевски“ упатувал закани и се обидел да го нападне П.С(46) од Скопје, информира МВР.

По целосно документирање на случајот, против Д.С ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гореше мотоцикл „Сузуки“ на булевар АСНОМ во Скопје

Никола Осило

Тетовецот кој ја лиши од живот својата сопруга под истрага за три кривични дела

Редакција

Драма во Расадник: Случајни минувачи спречиле грабеж во маркет

Никола Осило