еМагазин
Image default
Локално

Приведен велешанец на кој не му се допаднала сообраќајната казна

На 03.09.2018 година околу 19.45 часот на ул.„Богдан Каракостев“ во Велес полициски службени, при вршење редовна позорна служба, го предупредиле лицето М.Т.(23) од Велес за сторен сообраќаен прекршок, информира МВР.

После тоа, М.Т. излегол од возилото и почнал да го омаловажува полицискиот службеник, а во еден момент и го турнал. М.Т. бил лишен од слобода и приведен во Полициската станица Велес. Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Потрошувачите, куќните совети и управителите да проверат дали зградите се подготвени за грејната сезона

Редакција

Скопската Зоолошка градина ќе добие фламинга и пингвини

Никола Осило

Ги блокирале сред автопат со „Порше“ и „Мерцедес“ и ги нападнале

Никола Осило