еМагазин
Image default
Локално

Приведена струмичанка што направила хаос на скопскиот аеродром

На 10.04.2019 околу 12.00 часот на Граничен премин „Аеродром Скопје“, при пасошка контрола, М.Ј.(48) од Струмица го омаловажувала полицискиот службеник и агресивно се однесувала, информира МВР.

М.Ј. е приведена, а по целосно расчитување на случајот, против неа ќе биде поднесена оодветна пријава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Малолетник прободен со остар предмет во скопска чајџилница

Никола Осило

(Фото) Герила акција: „Добродојдовте во Тетово, градот во кој на никому не му е гајле на ништо“

Редакција

Приведен скопјанец: Му пронашле марихуана на „Видиковец“ на Водно

Редакција