еМагазин
Image default
Локално

Приведени 33 танчерки во пет објекти во Тетово и Гостивар

На 20/21.07.2018 година во времето од 22 до 4 часот од страна на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово беше спроведена акциска контрола во пет угостителски објекти, од кои двa на подрачјето на Тетово и три на подрачјето на Гостивар, каде биле затекнати девет странски државјанки (Србија, Црна Гора, Косово, Хрватска и Босна и Херцеговина) и 24 државјанки на Република Македонија, кои работеле како танчерки.

Истите биле приведени и задржани во полициска станица за поматамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Драма во Тетово: Се обиделе да го киднапираат среде улица

Никола Осило

Двајца повредени во пожар во куќа во Кичево

Никола Осило

Куче скитник каснaло девојка на Кејот во Скопје

Никола Осило