еМагазин
Image default
Локално

Приведени двајца Кинези, Бугарин и Македонец за царинска измама

На 03.04.2019 година во 20.00 часот во Полициската станица Куманово биле приведени и задржани Л.Х.(44), J.P.(38), двајцата од Народна Република Кина, В.В.М.(54) од Република Бугарија и С.П.(41) од село Режановце, кумановско, во врска со член 278/б од Кривичниот законик – „прикривање на стоки кои се предмет на криумчарење и царинска измама“, информира МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Од денеска, уште еден нов пливачки базен во СЦ „Борис Трајковски“

Редакција

Со трактор удрил во седумгодишно дете

Никола Осило

(Галерија) Прослава со ракометарите на Плоштад: „Уааа“ за Град Скопје од граѓаните и „никогаш Северна само Македонија“ од навивачите

Редакција