еМагазин
Image default
Локално

Приведени двајца Руси откако при претрес во хотел им откриле марихуана

На 10.02.2020 во периодот од 19.40  до 20.10 часот полициски службеници од ОВР Гостивар, по претходна судска наредба, извршиле претрес во соба од хотел во Гостивар, при што биле затекнати Р.А.В.(36) и У.А.А.(30), двајцата од Руската Федерација, а при претресот била пронајдена и марихуана, информира МВР.

Пронајдените предмети биле одземени, а двајцата биле приведени во Полициската станица Гостивар за понатамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Како ќе изгледаат тунелите под Кале кои треба да ги спојат двете страни на Скопје

Редакција

Американец тешко повреден при пад на скијачки турнир на Пелистер

Никола Осило

Приведен маж од Ваксинце, во негов објект пронајдени 81 мигранти

Редакција