еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Про-инженеринг“ го доби тендерот на општина Сарај за изработка на урбанистички планови вреден 153.000 евра

Општина Сарај по распишаниот тендер за изработка на урбанистички планови за потребите на Општина Сарај склучи договор со друштвото за производство,трговија и градежништво „Про-инженеринг“ ДОО експорт-импорт Тетово.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 9.440.000 денари или околу 153.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Во пасошите почнаа да се става печатот со појаснување дека припаѓаат на Северна Македонија

Редакција

(Галерија) Хилтон и официјално влегува во Македонија: Наскоро се отвара хотелот Double Tree by Hilton

Редакција

Четири сценарија по отфрлањето на Договорот за Брегзит

Редакција