еМагазин
Image default
Бизнис

Продаден блок акции од „Алкалоид“ за 162.000 евра

Во блок-трансакција вредна 10 милиони денари или околу 162.000 евра денеска на Македонската берза се продадоа 800 акции од „Алкалоид“ АД Скопје.

Акциите се продадоа по цена од 12.500 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Алкалоид го реализираше проектот за гасификација на локалитетот во Ѓорче Петров

„Алкалоид“ со 56 нови вработувања и со 72% од консолидираните продажби остварени на странските пазари во периодот јануари-март 2020

Продадени два блока акции од „Алкалоид“ за 223.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наташа Милева продаде 17.500 акции од „Уготур“

Никола Осило

Убава вест за акционерите: „Фершпед“ ќе дели дивиденда во бруто износ од 1.780 денари по акција

Никола Осило

Групацијата Топлификација оствари добивка од 2,1 милиони денари

Никола Осило