еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Продаден блок акции од Комерцијална банка за 842.000 евра

Во блок-трансакција вредна 51,8 милиони денари или околу 842.000 евра денеска на Македонската берза се продадоа 7.000 акции од Комерцијална банка АД Скопје.

Акциите се продадоа по цена од 7.400 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акциите на „Комерцијална банка“, „Алкалоид“ и „Макпетрол“ убедливо најтргувани во 2019 година

Ванчо Чифлиганец преку „Адора инженеринг“ во милионски поход по акции од Комерцијална банка

Кој е Ванчо Чифлиганец: Од професор до еден од најголемите акционери во Комерцијална банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Македонски Телеком“ го доби тендерот на МЕПСО за услуги за мобилна телефонија вреден 159.000 евра

Никола Осило

Шведски Диаверум најавува: Нови инвестиции и врвен медицински третман за македонските пациенти на дијализа

Редакција

Кој сака да биде магационер во Американската амбасада во Скопје, плата 901 евро месечно

Редакција