еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Продаден блок акции од „Тетекс“ за 146.000 евра

Во блок-трансакција вредна 9 милиони денари или околу 146.000 евра денеска на Македонската берза се продадоа 4.000 акции од „Тетекс“ АД Тетово.

Акциите се продадоа по цена од 2.250 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Тетекс“ го доби тендерот МВР за набавка на летни панталони за полицајците вреден 227.000 евра

На неизвршните членови на ОД на Тетекс лани исплатени 1 милион денари паушал

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Царинската управа отвори истрага за Александар Трајковски кој беше фотографиран со Груевски во Будимпешта

Редакција

Каков имот пријавил обвинителот на СЈО, Трајче Пеливанов

Редакција

Кривичен суд: Не се исполнети условите за екстрадиција на Морина во Србија

Редакција