еМагазин
Image default
Бизнис

Продадени 350.000 акции од „Нова осигурување“ вредни 3,2 милиони евра

Во две блок-трансакции вредни околу 3,2 милиони евра денес на Македонската берза се продадоа 350.000 акции од „Нова осигурување“ АД Скопје.

Во првиот блок се продадоа 315.000 акции за 185 милиони денари, а во втората се продадоа 35.000 акции за 12,2 милиони денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Хилтон“ во Скопје се отвара на 1 јануари, првиот гостин ќе биде Грк

Редакција

„Лукоил“ го доби тендерот на МЕПСО за набавка на гориво

Никола Осило

Водостопанство вработува 13 лица, плата до 19.000 денари

Никола Осило