еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Продавниците на Fashion group ги отворија своите врати за купувачите

Продавниците на сите брендови на Fashion Group низ земјава од денес се и официјално повторно отворени. Со разлабавувањето на мерките за заштита од корона вирусот и отворањето на трговските центри, продавниците на Fashion Group соодветно подготвени и опремени ги очекуваат купувачите.

За да се овозможи безбедна посета и пазарување во продавниците на Fashion Group, групацијата ќе ги потсетува купувачите на најважните мерки за нивна заштита, како и на персоналот во продавниците:

– Задолжително носење на заштитни маски.

– Дезинфекција на рацете.

– При кашлање или кивање покривање на устата со марамче или лактот од раката.

– Одржување на безбедно растојание од 2 метри.

Пробувањето на облеката ќе биде забрането, па сите купувачи се охрабруваат да ги пробаат купените производи во удобноста на својот дом, а доколку е потребно ќе им биде извршена замена на парчињата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нова реалност: Купена облека ќе пробуваме дома, на летување со тест за Ковид-19, на забар ќе ни мерат температура

Купената облека и обувките наместо во бутик ќе ги пробуваме дома

Сите детали: Моловите се отворија, каков ќе биде протоколот за работа

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Спасена повредена срна која поминала на „гости“ во Свети Наум

Редакција

НЛБ Банка донираше 50 илјади евра за поддршка на Министерството за здравство и Инфективната клиника во Скопје

Редакција

Хотел „Мизо“ во Охрид нуди бесплатно сместување за семејства од погодените подрачја од земјотресот во Албанија

Редакција