еМагазин
Image default
Македонија

Продолжен притворот на Мијалков, Камчев и другите од „Империја“

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 Скопје го продолжи куќниот притвор за обвинетите во предметот „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

Како што соопштија од судот за МИА, постапувајки по предлог на Јавното обвинитество за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите, за продолжување на мерката куќен притвор во случајот за јавноста познат како „Империја“, Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 Скопје го прифати предлогот и на лицата С.М. Ј.К. Н.Ј. Ч.П. Т.М. и З.А. им ја продолжи мерката куќен притвор.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Уапсен поранешниот шеф на кабинетот на Сашо Мијалков, Тони Јакимовски

Редакција

По скандалот со руските комичари: Заев нема да поднесе оставка, ниту пак некој од протоколот

Редакција

Сведоштво на Лазаревски во „Таргет-Тврдина“: Првото унапредување го добив во времето на Јордан, а бев деградиран од Сашо Мијалков

Редакција