еМагазин
Image default
Локално

Продолжува изградбата на висококатницата кај Мајчин дом во Аеродром

Попусти беа сите апели и ветувања за стопирање на изградбата на висококатница во близина на Мајчин дом во скопската населба Аеродром.

Не поминаа ниту петнаесетина дена откако градоначалникот Златко Марин вети дека ќе ја стопира изградбата за на терен да продолжат градежните активности.

Пред неколку дена Уставниот суд не поведе постапка за ДУП И10, што на инвеститорот му се отвори простор да продолжи со изградбата на зградата.

Фото: Фејсбук/Жарко Аткоски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Инвеститорот на зградата кај „Мајчин дом“ најавува дека ќе изгради нов парк во Аеродром

Зградата пред Мајчин дом ќе се гради, Уставниот суд не поведе постапка за ДУП И10 во Општина Аеродром

Ако може да се смени името на државата, може и ДУП-от за Аеродром

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пожар во хотел во Кочани, повреден еден работник

Никола Осило

Почнува анкета, граѓаните ќе одлужат дали ќе има зонско паркирање во Карпош 1

Редакција

Гледајте ги вечерва на Плоштад, затемнувањето на Месечината и Марс најблиску до Земјата

Редакција