еМагазин
Image default
Бизнис

Продолжува трката по акции на Комерцијална банка

Во блок-трансакција вредна 4,5 милиони денари вчера на Македонската берза беа продадени 793 акции од Комерцијална банка.

Акциите се продадоа по цена од 5.700 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Тепачка“ за акциите на „Алкалоид“ и „Комерцијална банка“ пред исплата на дивидендата

Во блок-трансакции продадени акции од Комерцијална банка за 675.000 евра

Во блок-трансакции продадени акции од Комерцијална банка за 303.000 евра

Убава вест за акционерите: Комерцијална банка ќе дели дивиденда од 420 денари за акција

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Банкарскиот сектор лани стабилен, банките давале повеќе кредити на домаќинствата

Редакција

Со бројните огласи за вработување, во администрацијата се пополнувале испразнетите места, вели Заев

Редакција

Фабрика Карпош оствари добивка од 3,3 милиони денари

Никола Осило