еМагазин
Image default
Локално

Проектил од рачен фрлач испукан во локал во ТЦ Мавровка

Проектил од рачен фрлач бил испукан ноќеска во локал во трговскиот центар Мавровка во Скопје.

Од МВР информираат дека инцидентот бил пријавен во полиција околу 01.35 часот. Во времето кога бил испукан проектилот угостителски објект не работел. Нема повредени лица.

Според пријавеното, посочуваат од МВР, оштетени се стакла од објектот, како и од околните дуќани. Извршен е увид и се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Физички нападнал 19-годишна девојка на „Партизанска“

Никола Осило

И барал пари и накит на бившата девојка за да не објави компромитирачки фотографии

Никола Осило

Заврши седмиот Конгрес на педијатри во Струмица, а Скопје стана домаќин на IPA конгресот во 2020 година

Редакција