еМагазин
Image default
Македонија

Промена на времето: До понеделник суво и топло, од вторник заладување

Стабилно, суво и топло време ќе има до понеделник, а веќе од вторник се очекува позначителна промена на времето со поизразено заладување и опаѓање на температурите.

Управата за хидрометеоролошки работи најавува извесно зголемување на облачноста во недела кога се очекува да има благо опаѓање на дневната температура и умерен северен ветер.

До недела дневните температури ќе бидат во пораст и ќе достигнат до 34 степени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Продолжува судењето за убиството на младиот Никола Саздовски

Редакција

Адвокатот на Јанакиески обвинува дека лица се приведуваат по налог на власта

Редакција

Одбиено барањето за одложување на судењето за „27 април“: Зурлите го отежнуваат процесот

Никола Осило