еМагазин
Image default
Бизнис

Промени кај раководните органи во Жито Лукс

Жито Лукс АД Скопје преку Македонската берза информира дека со решение од Централниот регистер е спроведен упис на промени во органите на управување со кои Наташа Черековиќ се отповикува од позицијата потпретседател на Управниот одбор и заменик генерален директор, додека Николаос Калимерис се назначува за потпретседател на Управниот одбор и заменик генерален директор на Жито Лукс.

Иоаннис Поулиос се отповикува од позицијата член на Управниот одбор, додека Константинос Фрагкис се назначува за нов член на Управниот одбор на Жито Лукс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Жито Лукс“ откупи 29.403 сопствени акции

„Жито Лукс“ оствари добивка од 16 милиони денари за девет месеци

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова листа должници на УЈП: Јавни претпријатија и општини должат милиони неплатени давачки

Никола Осило

Охридска банка Сосиете женерал се продава на Штаермеркише Шпаркасе

Редакција

Управата за финансиска полиција вработува 27 лица, плата до 47.000 денари

Никола Осило