еМагазин
Image default
Бизнис

Промени во Надзорниот одбор на „Жито Лукс“

„Жито Лукс“ АД Скопје преку Македонската берза соопшти дека Собранието на акционери на последната седница донела одлука за отповикување на Евангелос Ризос од Надзорниот одбор на компанијата и за назначување на Роберта Теова и Михаил Фандридис за независни членови на Надзорниот одбор.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Голема разлика во цените: Два станови во Куманово за еден во скопски Карпош

Редакција

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Дирекцијата за заштита и спасување за набавка на пикап

Редакција

Детален преглед: Какви субвенции се предвидуваат со измените на законот за возила?

Никола Осило