еМагазин
Image default
Бизнис

Промени во Управниот одбор на Интернационалниот картичен систем

Интернационалниот картичен систем преку Македонската берза информра дека се ивршени промени во Управниот одбор (УО).

Од одборот се разрешени досегашната претседателка Билјана Доновска Гечева и Зоран Јанковиќ.

Досегашниот член на УО, Филомена Пљаковска Аспровска е реизбрана во новиот состав и е именувана за претседателка на Управниот одбор, а новизбрани членови на одборот се Лидија Вучидолова Богоевска и Дамјан Андоновски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сите детали: Награден фонд од 500.000 евра за МојДДВ#МојаНаграда

Редакција

Охридска банка го зголемува акционерскиот капитал за 10 милиони евра

Редакција

„Пелистерка“ оствари добивка од 1,9 милиони денари за девет месеци

Никола Осило