еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Времето променливо облачно со повремен дожд

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Ќе дува засилен ветер од западен правец.

Минималната температура ќе се движи од четири до 10 степени, а максималната од 16 до 23 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд и услови за ретки грмежи.Температурата ќе се движи од осум до 20 степени.

Во наредните два дена во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд, а преодно стабилизирање се очекува во петок кога температурите ќе бидат во пораст. Нови пообилни врнежи од дожд се очекуваат во деновите од викендот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Македонскиот топ-модел Павле Николовски го освои Балканот

Редакција

Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ нуди сместување за семејствата на повредените од сообраќајката

Редакција

Директорката на УЈП, Лукаревска за МИА: Вирусот навистина постои, ако не направев тест, немаше да знам дека сум позитивна

Редакција