еМагазин
Image default
Локално

Пронајден мртов 45-годишен скопјанец, во стан на неговата сестра

На 29.03.2019 во 13.56 часот во СВР Скопје, Д.Б. пријавил дека во стан на ул.„Никола Киров Мајски“ во Скопје го пронашол починат без траги на насилство З.С.(45), кој живеел сам во станот на неговата сестра.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штипјанец во заложништво држел жена и нејзините две малолетни деца

Редакција

Тешко повреден градежен работник кој работел на деловен објект

Никола Осило

Земјоделците од Гази Баба и Илинден заинтересирани за мерките од ИПАРД 2 Програмата

Редакција