еМагазин
Image default
Македонија

Пронајден починат возач во возило во кавадаречка фабрика

Починато лице во возачка позиција било пронајдено синоќа  во товарно возило во кругот на кавадаречка фабрика.

Оваа информација утрово за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Тој појасни дека станува збор за 62-годишно лице, кое всушност било возач на возилото. На телото немало видливи траги на насилство. Било предадено на обдукција во Институтот за судска медицина.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интерпелација на министерот Оливер Спасовски во Собрание

Редакција

Филипче: Корона вирусот се пренесува и преку обувки, од Кина може да се добијат 200 респиратори

Редакција

ВМРО-ДПМНЕ: Сѐ освен победа на Силјановска ќе фрли темни дамки за сериозен инженеринг

Редакција