еМагазин
Image default
Локално

Пронајдена 14-годишната штитеничка на домот за деца со нарушено поведение

На 23.03.2019 година околу 15,00 часот пронајдена и вратена во домот е М.С.(14) за која на 22.03.2019 година во 20,15 часот во Полициската станица Карпош од страна на воспитувач во ЈУ за згрижување на деца со воспитно социјални проблеми и нарушено поведение-Скопје беше пријавено дека се оддалечила од домот, информира МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поднесено обвинение за венецуелскиот државјанин фатен со дрога на скопскиот аеродром

Редакција

Внук си го убил дедо му со камен во Кочани

Редакција

Кривична пријава за тетовчанец: Лажно во име на друг комуницирал преку „Фејсбук“

Никола Осило