еМагазин
Image default
Да помогнеме

Пронајдена скопјанката што беше пријавена за исчезната

Пронајдена е Станка Перовиќ, жената со деменција која денеска беше пријавена за исчезната.

Семејството се заблагодари на сите што помогнале во нејзиното пронаоѓање.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се бара помош за пронаоѓање на исчезната скопјанка со деменција

Фото: Фејсбук/Митрова

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Започна проектот „И јас сум Дедо Мраз“: Да купиме подароци за дечињата во социјален ризик

Редакција

Потребна е помош за семејството Мариновски чиј што стан изгоре во пожарот во Кисела Вода

Редакција

Лидија Ристевска: Мултиплекс склерозата ми ги украде соништата, ми земаше дел по дел

Редакција