еМагазин
Image default
Локално

Пронајдена стара неексплодирана граната кај село Батинци

На 16.01.2019 година во 19.45 часот  во СВР Скопје, Н.Н.(35) од село Батинци, скопско, пријавил дека на стариот пат за село Батинци, каде што се врши дотур на земјиште, била пронајдена неексплодирана граната (најверојатно од Прва или Втора Светска Војна), информира МВР.

Известена е Дирекција за заштита и спасување за понатамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Малолетник физички нападнал 58-годишен скопјанец пред кафана

Никола Осило

Полицаец повреден при боево гаѓање на полигон во штипско

Никола Осило

ЈП „Комунална хигиена“-Скопје: Опожарени 40 контејнери изминатите два месеци

Редакција