еМагазин
Image default
Локално

Пронашол ракетен фрлач во нива во тетовско

На 15.10.2018 година околу 10.45 часот во атар на село Долно Седларце, тетовско, на место викано „Јаз“, Б.М.(38) од село Долно Седларце пријавил дека во нива пронашол рачен ракетен фрлач-зоља од постаро приоизводство, информира МВР.

Увид на местото извршила екипа од МВР и пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување. Пиротехничарот од ДЗС го подигнал рачниот фрлач за понатамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Ветерот во Скопје ја однесе фасадата на МЕПСО, оштетени и други објекти од „Скопје 2014„

Редакција

Приведен кумановец кој нападнал полицајци при интервенција во неговиот дом

Редакција

Вклучена греалка го предизвикала вчерашниот пожар во Гевгелија

Редакција