еМагазин
Image default
Бизнис

Проверете дали сте на новата листа на должници на УЈП

Управата за јавни приходи (УЈП) ја објави новата Листа на должници бр.10/2018 за долгови доспеани до 30.06.2018 и неплатени до 30.09.2018 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини, за кои вкупниот износ на долгот е: повисок од 120.000 денари за физичките лица и самостојни вршители на дејност и повисок од 300.000 денари за правните лица.

Целата листа на должници, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Листа на должници на УЈП: Колку и должи Бајруш Сејдиу на државата?

Звучни имиња и фирми на новата листа на должници на УЈП

Листа на должници: Се намалува бројот на граѓани и фирми кои и должат на државата

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Управата за хидрометеоролошки работи вработува 11 лица, плата до 22.352 денари

Никола Осило

НЛБ Банка оствари добивка од 30 милиони евра за девет месеци

Никола Осило

Детален преглед: Кои се десетте најтргувани акции на Македонската берза?

Никола Осило