еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Прв календар со сексапилни пожарникари од Скопје: Нека гори, има кој да гаси

Денеска ќе биде промовиран првиот календар со сексапилни пожарникари од кај нас.

Промоцијата на календарот требаше да се одржи на 14 февруари, но поради деновите на жалост беше одложен за денеска.

Настанот ќе се одржи во 20 часот во кафулето Колектив, Плоштад Македонија, Скопје.

Автор и фотограф на календарот е Димитар Апостолов, а организатор и модел Михаил Караколев.

Фото: Димитар Апостолов

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поддршката од СОС Детско село за сопствен бизнис развој го поттикнува општествениот напредок

Редакција

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на ПИОМ за набавка на пикап вреден 13.000 евра

Никола Осило

Не споделувајте повеќе: Човекот што вчера се бараше во Ново Лисиче е пронајден

Редакција