еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Прв случај на коронавирусот во Тетово, како изгледа мапата по градови

Според последните податоци во Македонија се регистрирани 201 случај на заболени со коронавирусот.

Од вчера го имаме и првиот случај во Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заболениот пациент со коронавирусот од Тетово e неподвижен, како се заразил?

“Според место на постојано живеење, случаи на COVID-19 се регистрирани во 10 градови: Скопје (123), Дебар (43), Куманово (15), Штип (8), Велес (3), Охрид (3), Кавадарци (2), Прилеп (2), Тетово (1) и Гостивар (1).

 

Највисока кумулативна инциденца на 100.000 жители се регистрира во Дебар со 154,9 заболени на 100.000 жители, а во Скопје инциденцата е 19,9 на 100.00 жители, додека во Штип инциденцата на 100.000 жители е 15,2“, стои во анализата на податоците на Институтот за јавно здравје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Хистерија од коронавирусот во Босна: Жена и маж се степаа за вреќа брашно

44 лица од заболените со коронавирусот во Македонија биле хоспитализирани во текот на болеста

32 случаи на заболени со коронавирусот во Македонија се импортирани од надвор

Бројот на здравствени работници во Македонија, заболени со коронавирусот порасна на 20

Фото: Општина Тетово/Графика: ИЈЗ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хрватскиот Сабор го ратификува протоколот за влез на Македонија во НАТО

Редакција

Не се уништени докази за „Империја“, тврдат од СЈО

Редакција

(Фото) „Вип“ стана „А1“

Редакција