еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Прво беше милијардата на Циле, па 8 милијарди инвестициски циклус на Грујо, сега 5 милијарди на министерот и премиер Заев…„: Твитер реакции

Премиерот Зоран Заев денеска на прес конференција во Владата најави нов инвестициски циклус од пет милијарди евра.

Колку е реална оваа најава, ќе покаже времето, а во меѓувреме неговата најава предизвика низа на реакции на социјалните мрежи.

Еве дел од твитовите:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шведски Диаверум најавува: Нови инвестиции и врвен медицински третман за македонските пациенти на дијализа

Редакција

Трет случај: Негувателка осомничена за запуштање и малтретирање на две деца

Редакција

(ВИДЕО) Го испроба лично Ердоган: Турција го престави првиот домашен електричен автомобил

Редакција