еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби милионскиот тендер на општина Гостивар за набавка на масло за греење

Општина Гостивар по распишаниот тендер за набавка на екстра лесно масло за домаќинство за греење (ЕЛ-1) за училишни објекти во територија на oпштина Гостивар и административната зграда на oпштина Гостивар склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 26.737.081 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ склучил 29 договори за јавни набавки во вредност од три милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев и Ципрас официјално ќе бидат номинирани за Нобелова награда за мир за 2019 година, во вторник

Редакција

ММФ ни предвидува минимален раст на БДП од 1,6%, Владата останува на проекцијата од 3,2%

Редакција

„Неметали Огражден“ оствари добивка од 480.000 денари

Никола Осило