еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби милионскиот тендер на „Улици и патишта“ за набавка на горива

ЈП Улици и Патишта – Скопје по распишаниот тендер за набавка на течни горива склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“  увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 41.300.000 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ склучил 29 договори за јавни набавки во вредност од три милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фондот за здравство распиша тендер за набавка на струја „тежок“ 11 милиони денари

Никола Осило

По Мијалков, укинато обезбедувањето и на Тодоров, право на обезбедување се уште има Груевски

Редакција

(Видео + Фото) Заеви на Виенскиот бал во Скопје: Кој се им правеше друштво

Редакција