еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за набавка на масло за домаќинство вреден 93.000 евра

АД Електрани на Македонија – Скопје по распишаниот тендер за набавка на екстра лесно масло за домаќинство-1 (ЕЛ-1) за подружници на компанијата склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 5.723.000 денари или околу 93.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Струга за набавка на масло за домаќинство „тежок“ 152.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Психијатриската болница за набавка на екстра лесно масло вреден 238.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на болницата „Св. Еразмо“ за набавка на масло за горење вреден 220.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Царинската управа за набавка на масло за греење „тежок“ 303.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за набавка на горива „тежок“ 400.000 евра

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Оранжерии Хамзали“ ја зголеми добивката за повеќе од два пати

Никола Осило

Фондот за здравство распиша тендер за набавка на струја „тежок“ 11 милиони денари

Никола Осило

(ВИДЕО) Нема да има предвремени парламентарни избори, пресече СДСМ

Редакција