еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЕСМ за набавка на нафтени деривати вреден 1,1 милион евра

Акционерското друштво за производство на електрична енергија Електрани на Северна Македонија (ЕСМ), во државна сопственост по распишаниот тендер за набавка на светли деривати за сопствени бензиски пумпи за РЕК Битола склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 73.453.756 денари или околу 1,1 милион евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на болницата во Кавадарци за набавка на масло за горење вреден 180.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Клиничката болница – Штип за набавка за масло за горење вреден 100.000 евра

Твитер „полуде“ за „Пуцко петрол“: „Уште еден тендер, па влагаме во ЕУ“

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за набавка на масло за домаќинство вреден 93.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Царинската управа за набавка на масло за греење „тежок“ 303.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Штип за набавка на масло за греење вреден 578.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Извршен одбор на СДСМ: Предвремени избори доколу пратениците не поддржат уставни измени

Редакција

Градоначалникот на Шуто Оризари ќе се вози во Цитроен со светла со 3Д ефект

Редакција

Каков имот пријавил ексминистерот и актуелен пратеник, Љупчо Димовски

Редакција