еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЕСМ за набавка на нафтени деривати вреден 174.000 евра

Акционерско друштво за производство на електрична енергија „Електрани на Северна Македонија“ (ЕСМ), во државна сопственост по распишаниот тендер за набавка на светли деривати за сопствени бензиски пумпи за потребите на подружници (Еуродизел БС и Еуросупер БС 95) склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 10.738.000 денари или околу 174.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЕСМ за набавка на нафтени деривати вреден 1,1 милион евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за набавка на масло за домаќинство вреден 93.000 евра

Пуцко петрол го шири бизнисот – отвора бензинска пред „Континентал“ во Скопје

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за набавка на горива „тежок“ 400.000 евра

Твитер „полуде“ за „Пуцко петрол“: „Уште еден тендер, па влагаме во ЕУ“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пелистерка“ во загуба од 11,4 милиони денари во првото полугодие од годинава

Никола Осило

„Супертрејд“ го доби тендерот на општина Куманово за набавка на нафта за греење вреден 414.000 евра

Никола Осило

Владата за првиот дел од претседателската кампања одобри 100 милиони денари од буџетот

Редакција