еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Фондот за здравство за набавка на масло за греење вреден 4,7 милиони денари

Фондот за здравствено осигурување на Македонија по распишаниот тендер за набавка на масло за горење ЕЛ-1 склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 4.720.000 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ и „Супертрејд“ го добија тендерот на М-НАВ за набавка на горива

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Липково за набавка на масло за греење вреден 7,9 милиони денари

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Кичево за набавка на лесно масло за горење

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЈП Градски паркинг на привремени вработувања ќе потроши 1,2 милиони денари

Никола Осило

Што пишуваат светските новински агенции за референдумот во Македонија 

Редакција

(Видео) Успешна операција на една од најкомплексните аномалии на срцето кај бебе од домашниот тим предводен од Академик д-р Жан Митрев

Никола Осило