еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на бензин и други горива вреден милион евра

ЈП „Комунална хигиена“ Скопје по распишаниот тендер за набавка на горива склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 66.657.297 денари или околу еден милион евра.

Предмет на набавката се над милион литри различни видови бензини, дизел, екстралесно масло за домаќинство и течен нафтен гас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Гостивар за набавка на нафта за греење вреден 440.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Министерство за одбрана за набавка на масло за греење вреден 518.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЕСМ за набавка на нафтени деривати вреден 1,1 милион евра

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

Твитер „полуде“ за „Пуцко петрол“: „Уште еден тендер, па влагаме во ЕУ“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сценарио или реален ризик од терористички напади: Што да прават граѓаните во ваква состојба

Силвана Жежова

Кои се општините кои склучиле најголем број на јавни набавки и колку тоа ги чинело граѓаните

Редакција

Министерството за култура вработува 12 лица, плата до 31.304 денари

Редакција