еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на горива

ЈП Комунална хигиена Скопје по распишаниот тендер за набавка на горива склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ с.Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 75.397.486 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, плата до 31.886 денари

Никола Осило

Насер Селмани: Изборот на Чадиковски за претседател на ЗНМ е легитимен, губитничка група блиска до СДСМ спори

Редакција

МВР распиша тендер за набавка на виндјакни за полицајците тежок 975.000 евра

Никола Осило