еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Министерството за финансии за набавка на масло за горење вреден 47.000 евра

Министерството за финансии по распишаниот тендер за набавка на масло за горење склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.950.000 денари или околу 47.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на М.Ж. Транспорт за набавка на горива вреден 3,2 милиони евра

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Синерџи медикал“ го доби тендерот на Министерството за здравство за набавка на медицинска опрема „тежок“ 556.000 евра

Никола Осило

МВР со детали: Убиство во Скопје, приведено едно лице

Никола Осило

Дополнителни 345 милиони евра за изградба на пругата кон Бугарија

Никола Осило