еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Општата болница Струмица за набавка на масло за греење вреден 196.000 евра

ЈЗУ Општа Болница Струмица по распишаниот тендер за набавка на екстра лесно масло за домаќинство склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ с.Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 12.096.222 денари или околу 196.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на М.Ж. Транспорт за набавка на горива вреден 3,2 милиони евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЈП „Улици и патишта“ за набавка на горива вреден 479.000 евра

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Живко Калков назначен за нов стечаен управник на штипски „Бетон“

Редакција

Хрватскиот државен обвинител поднесе оставка бидејќи бил масон

Редакција

Шпанија ја надмина Италија по бројот на заболени од корона вирусот

Редакција