еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Чаир за набавка на масло за горење

Општина Чаир по распишаниот тендер за набавка на масло за горење – екстра лесно ЕЛ-1 за потребите на основните училишта и детски градинки на територијата на Општина Чаир за грејната сезона 2018/2019 склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ с.Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 13.570.000 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ склучил 29 договори за јавни набавки во вредност од три милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Сковин“ оствари загуба од 25,3 милиони денари за девет месеци

Никола Осило

Снимката на која градоначалникот на Демир Хисар, Марјанче Стојановски им се заканува на вработени е од јануари

Редакција

Пораст за индустриското производство за 8,4 отсто

Никола Осило