еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Кичево за набавка на бензин вреден 57.000 евра

Општина Кичево по распишшаниот тендер за набавка на моторни бензини и дизел гориво за потребите на општината за период од една година склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 3.540.000 денари или околу 57.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ПИОМ за набавка на масло за горење „тежок“ 39.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Штип за набавка на масло за греење вреден 578.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на струмичката болница за набавка на масло за греење вреден 7,9 милиони денари

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Кичево за набавка на лесно масло за горење

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на УЈП за набавка на лесно масло за горење

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Закана за општата безбедност: Околу 40.000 нерегистрирани и неосигурени возила активно се вклучени во сообраќај

Редакција

Билјана Ивановска избрана за претседател на Антикорупциска, кои се другите нови членови

Редакција

„Мерцедесот Ви легна“: Твитер за пренамената на комбиња од земјоделие во возила за брза помош

Редакција