еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Кичево за набавка на лесно масло за горење

Општина Кичево по распишаниот тендер за набавка на лесно масло за горење, за потребите на општината и за потребите на основните и средните училишта на територијата на општината склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 7.080.000 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

„Пуцко петрол“ склучил 29 договори за јавни набавки во вредност од три милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Македонски телеком“ бележи раст, а „Оне.Вип“ пад во уделот на пазарот на мобилна телефонија

Никола Осило

Директорите во јавните претпријатија ќе имаат и заменици: Законот помина во Собрание по скратена постапка

Редакција

Поради голем интерес: Објавен втор повик за субвенции за печки на пелети

Никола Осило