еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Кичево за набавка на масло за греење вреден 176.000 евра

Општина Кичево по распишаниот тендер за набавка на лесно масло за горење (Екстра лесно масло за домаќинство ЕЛ-1) склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од с.Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 10.856.000 денари или околу 176.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

Твитер „полуде“ за „Пуцко петрол“: „Уште еден тендер, па влагаме во ЕУ“

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЈП „Улици и патишта“ за набавка на горива вреден 479.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Топ 5 акции со најголем пад на Македонската берза лани

Редакција

(Вознемирувачко видео): Што открија Асанж и Викиликс: Како американската војска уби новинари и цивили

Редакција

Македонија денеска треба да добие нова техничка влада: Кои се новите министри и заменици-министри?

Редакција