еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Липково за набавка на масло за греење вреден 7,9 милиони денари

Општина Липково по распишаниот тендер за набавка на екстра лесно масло за горење за грејна сезона 2018/2019 година склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 7.967.761 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Кичево за набавка на лесно масло за горење

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на УЈП за набавка на лесно масло за горење

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

АЕК: За пенкалата очекувавме понуда од 165 денари, за набавката направивме детална анализа

Редакција

Има повеќе пријави во МВР од бизнисмени кои биле рекетирани, Спасовски не кажа колку

Редакција

Убава вест: 7 здравствени работници се оздравени и вратени на работа

Редакција