еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Сарај за набавка на горива вреден 51.000 евра

Општина Сарај по распишаниот тендер за набавка на моторни бензини, дизел и течен нафтен гас склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 3.196.608 денари или околу 51.000 евра.

 ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на тетовската Клиника за набавка на масло за греење вреден 193.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Кичево за набавка на бензин вреден 57.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Штип за набавка на масло за греење вреден 578.000 евра

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски: Ова што се случува мора да заврши со предвремени парламентарни избори

Редакција

„Крафтинг груп“ го доби тендерот на „Македонија пат“ за материјали за обележување патишта вреден 959.000 евра

Никола Осило

(Фото) Фамилијата Заеви во новогодишна атмосфера

Редакција